מבדקים לשיפור
ביצועים בריצה
ואופניים

לקביעת מבדק ופרטים נוספים

  מבדק ספים פיזיולוגיים (עם/ללא דגימת לקטט)

  מבדק מדורג הבנוי משלבים ארוכים המאפשרים לספורטאי להגיע ל״מצב יציב פזיולוגי״, וכך ניתן לקבל מידע רב על יכולות הספורטאי, ויעילותו התנועתית והמטבולית במאמץ. במהלך המבדק הספורטאי מחובר למערכת מטבולית המנטרת כל נשימה בצורה לא פולשנית. במקביל, ניתן לנטר את ריכוז הלקטט בדם על ידי דגימות מכרית האצבע. כמו כן, באמצעות תוצאות הבדיקה ניתן לקבוע תחומי אימון (Zones) מדויקים , להעריך את צריכת החמצן המרבית , לאתר נקודות חוזק וחולשה אצל הספורטאי , וכך לדייק ולהתאים את תכנית האימונים שלו.

  צריכת חמצן מרבית VO2MAX

  פרוטוקול ייעודי לבדיקת צריכת החמצן המרבית של הספורטאי, המשקפת את העצימות המרבית שבה הוא מסוגל להשתמש במערכת האירובית להפקת אנרגיה למאמץ. במהלך הבדיקה הספורטאי מחובר למערכת מטבולית שמנטרת כל נשימה בצורה לא פולשנית, כאשר באמצעות תוצאות הבדיקה ניתן גם להעריך את הספים הנשימתיים של הספורטאי. כמו כן, באמצעות הממצאים ניתן לדייק ולהתאים אישית את תכנית האימונים של הספורטאי.

  Power Profile Test

  מבדק המאפשר יצירת פרופיל יכולות אירוביות ואנאירוביות, בפרט אצל רוכבי אופניים וטריאתלטים מקצוענים. משלב מספר ספרינטים ומספר מקטעי נג”ש שבאמצעותם ניתן לאסוף מידע רלוונטי לאיתור נקודות חוזק וחולשה. במהלך המבדק נמדד ההספק שהספורטאי מפיק בכל שלב, ריכוז הלקטט בת גובה למאמץ ובמהלך ההתאוששות וכן צריכת החמצן. באמצעות המבדק ניתן להעריך את ההספק הקריטי (CP – Critical Power של הספורטאי).

  כל המבדקים כוללים דו״ח סיכום מפורט עם ממצאים והמלצות פרקטיות.

  לאחר ניתוח הממצאים מתקיימת שיחת סיכום עם הצוות המקצועי של המכון שאליה ניתן לצרף גם גורמים מקצועיים מצד הספורטאי (מאמן/מנהל מקצועי וכד).

  במסגרת המבדקים השונים ניתן לעבור על פלטי האימונים של הספורטאים דרך ה- Training Peaks, ולנחת אותם על בסיס החלוקה לזונים שנקבעה לטובת בדיקת התאמה של העצימויות לאימונים ומתן המלצות לאימונים הבאים.

  × איך נוכל לעזור ?